Najlepsze narzędzia do pracy zespołowej w formie online

Envato to jedna z najczęściej odwiedzanych platform internetowych na świecie (570 miejsce według firmy statystycznej Alexa), której model biznesowy opiera się na sprzedaży szablonów stron internetowych, grafik, filmów, muzyki oraz efektów dźwiękowych, a także zdjęć i modeli 3D.

Tym razem sztab jej specjalistów postanowił przygotować listę ponad trzynastu najbardziej obiecujących narzędzi dla pracy zespołowej w formacie online.

Promotree wybrało kilka tych, które w naszej opinii mają szansę zrewolucjonizować rynek i pozostać z nami na lata.

slack logo

SLACK

Nie bez powodu jest najnowszym ulubieńcem w świecie kolaboracji online. To jak wersja AOL Messenger na sterydach, która integruje się z większością dostępnych usług. Jeśli potrzebujesz centrum dowodzenia, w którym każdy może współtworzyć przy zachowaniu możliwości prywatnej korespondencji, ta aplikacja wprost nie ma sobie równych. Można nawet zaryzykować twierdzeniem, że Slack jest gotów zastąpić tradycyjną formę mailingu w niektórych zespołach.

skype logo

SKYPE

Obecnie największa i najszybciej rozwijająca się platforma VoIP. Już dzisiaj statystycznie jest niemal pewne, że każdy z kim podejmiesz współpracę, ma już tam swoje konto i czeka na Twoje połączenie. Choć na dzień dzisiejszy Skype nie radzi sobie jeszcze w pełni z dużymi połączeniami konferencyjnymi, nie ma sobie równych w kategorii prowadzenia wirtualnej konwersacji mniejszej ilości osób z różnych części globu.

asana logo

ASANA

Jako wysoce konfigurowalny produkt, będzie pasować do większości konceptów z wydawałoby się zupełnie odległych dziedzin. Asana daje nam możliwość rozbicia każdego większego projektu na mniejsze zadania wraz z ich przypisaniem do danych pracowników i śledzeniem postępu realizacji w czasie rzeczywistym. Czy naprawdę trzeba czegoś więcej?

trello logo

TRELLO

Wyjątkowo prosta i bardzo intuicyjna aplikacja do zarządzania projektami oparta na tablicach. Dzięki przemyślanej architekturze, możemy utworzyć dowolną ilość kart i kolumn wraz z ich przykładowym podziałem na zadania do wykonania i te, które zostały już wykonane. Z ciekawych i wyjątkowo przydatnych dodatków, warto zwrócić uwagę na możliwość komentowania konkretnych zadań przez przypisanych mu użytkowników, co bardzo pozytywnie wpływa na ergonomie i efektywność wykonywanej pracy.

github logo

GIT HUB

Przeznaczony do projektów programistycznych i jeden z największych hostingowych serwisów internetowych, udostępniający darmowy hosting programów open source oraz prywatnych repozytoriów. W dolinie krzemowej chodzą słuchy, że kwestią czasu jest przechwycenie startupu przez jednego z gigantów jak Microsoft lub Apple.

Oczywiście moglibyśmy, a w opinii wielu nawet powinniśmy poświęcić więcej uwagi flagowym produktom Google jak Gmail i Google Docs, ale tym razem zdecydowaliśmy się na przedstawienie tych mniej oczywistych, ale naszym zdaniem równie interesujących i perspektywicznych rozwiązań.

trendy w marketingu 2017google grafika