Wirtualna rzeczywistość od Facebooka

Na zakończonej właśnie konferencji Connect szef Facebooka, Mark Zuckerberg zaprezentował, jak w przyszłości może wyglądać korzystanie z rzeczywistości wirtualnej i jak mogą wyglądać rozmowy za pomocą Messengera.

Podczas dzisiejszej konferencji Oculus Connect 3, CEO Facebooka Mark Zuckerberg przeprowadził video rozmowę ze swoją żoną – Priscillą Chan – za pomocą Facebook Messengera w zupełnie nowym środowisku wirtualnej rzeczywistości. Była to tylko mała próbka tego, jak Zuckerberg planuje zintegrować Facebooka z wirtualną rzeczywistością w przyszłości. Szczególny nacisk w tym aspekcie ma być położony na rozwiązania dla rynku mobilnego.

Oculus Rift Santa Cruz

Na konferencji zaprezentowany został prototypowy model hełmu Oculus Rift Santa Cruz. Pokazana wersja, która wciąż jest na wczesnym etapie projektowym, może stać się w przyszłości wielkim przełomem dla całej branży, gdyż w odróżnieniu od innych rozwiązań Facebooka i konkurencji, nie wymaga kabli. Jednak na ten przełom trzeba będzie jeszcze trochę poczekać, gdyż na razie brak kabli przekłada się niestety na bardzo słabą jakość prezentowanej symulacji.

instagram insta stories