pozycjonowanie
lokalne

 • Poprawimy pozycje Twojej strony w lokalnych wynikach Google
 • Zwiększymy ruch na Twojej stronie internetowej
 • Dodamy Twoją firmę do Google Maps
seo

czym jest pozycjonowanie lokalne?

Pozycjonowanie lokalne w wyszukiwarce internetowej polega na pozycjonowaniu fraz zawierających informację o lokalizacji usługi lub produktu, których dany klient szuka. Pozycjonowanie lokalne obejmuje również pozycjonowanie fraz, w których lokalizacja zapytania nie jest podana, jednak ze względu na tematykę zapytania, dzięki geolokalizacji użytkownikowi prezentowane są wyniki wyszukiwania zgodne z jego aktualnym miejscem pobytu.

Około 85% internautów wyszukuje lokalnych informacji, usług i produktów w wyszukiwarce Google, dlatego bardzo ważne jest, żeby znaleźć się w top10 wyników dla danej lokalnej frazy.

Lokalne wyniki wyszukiwania bardzo często zawierają wizytówki firm na mapach Google. Dlatego, jeżeli zdecydujesz się na pozycjonowanie lokalne pomożemy Ci założyć profil w Google Moja Firma aby prezentować Twoją firmę na mapach Google, co zwiększy widoczność Twojej strony w internecie.

wyszukiwania lokalne:

Restauracje
30%
Sklepy
23%
Usługi
21%
Zdrowie i fitness
13%
Rozrywka
11%
Podróże
6%

po co pozycjonować lokalnie?

Pozycjonowanie lokalne, podobnie jak każde działania pozycjonujące (SEO), przynosi wymierne korzyści dla Twojej działalności poprawiając widoczność Twojej strony w Google i kierując na nią dodatkowy ruch.

Około 88% internautów wyszukuje w Google lokalnych produktów i usług, a 78% z nich dokonuje zakupu w późniejszym czasie. Około 56% internautów szukało lokalnych usług będąc w podróży. Udział wyszukiwań lokalnych ciągle rośnie.

Nie każdy wie, że Google od kilku lat stosuje geolokalizację, prezentując różnym osobom inne wyniki wyszukiwania na tę samą frazę, w zależności od tego, gdzie ktoś się znajduje. Dlatego tak ważne jest pozycjonowanie lokalne Twojej strony.

Pozycjonowanie lokalne jest szczególnie istotne dla firm, które świadczą swoje usługi tylko na ograniczonym obszarze, głównie dla lokalnej społeczności. Przykładem firm, które najmocniej skorzystają na pozycjonowaniu lokalnym są między innymi restauracje, kawiarnie, lokalni rzemieślnicy (szewcy, hydraulicy, fryzjerzy, ślusarze), przedstawiciele wolnych zawodów (lekarze, dentyści, aptekarze, weterynarze, notariusze).

korzyści z pozycjonowania lokalnego

 • Zwiększ widoczność swojej firmy na lokalnym rynku – dzięki wysokim pozycjom w wyszukiwarce Google oraz obecności na mapach Google zwiększ widoczność wśród użytkowników Google
 • Zwiększ lokalny ruch na swojej stronie internetowej – wyższe pozycje i lepsza widoczność w Google i Google Maps przełoży się na znaczący wzrost ruchu organicznego z wyszukiwarki
 • Zwiększ sprzedaż swoich produktów/usług – większy ruch na Twojej stronie internetowej to większa szansa na pozyskanie nowych klientów i konwersje zakupowe
 • Wyprzedź swoją lokalną konkurencję – zdobycie wyższych pozycji zwiększa prestiż Twojej firmy i pozwala uzyskać wizerunkową przewagę nad lokalną konkurencją
 • Zwiększ efektywność wydawanych środków na reklamę – dzięki pozycjonowaniu lokalnemu trafiaj do klientów, którzy aktywnie poszukują Twoich produktów i usług w internecie, dzięki czemu są bardziej skłonni do dokonywania konwersji w Twojej witrynie internetowej.

co otrzymujesz w ramach pozycjonowania lokalnego w promotree:

 • opiekę techniczną nad stroną, wliczając w to audyt SEO i optymalizację strony pod lokalne frazy kluczowe
 • profesjonalne usługi SEO copywritingu i content marketingu – rozbudujemy i zapełnimy Twoją stronę unikalną i interesującą treścią zoptymalizowaną pod lokalne frazy
 • linkowanie Twojej strony z wartościowych źródeł związanych z Twoją lokalizacją uzupełnione o Twoje dane teleadresowe
 • ciągły monitoring efektów naszej pracy i pozycji pozycjonowanych fraz
 • pełną analitykę ruchu internetowego na Twojej stronie internetowej
 • wsparcie dedykowanego specjalisty SEO, który odpowie na wszystkie pytania na każdym etapie współpracy

dla kogo pozycjonowanie lokalne z promotree:

 • rzemieślnicy (fryzjerzy, ślusarze, szewcy, hydraulicy)
 • gastronomia (restauracje, kawiarnie, bary, kluby)
 • lokalne sklepy (piekarnie, cukiernie, odzieżowe)
 • placówki edukacyjne (przedszkola, szkoły muzyczne, korepetytorzy)
 • placówki medyczne (lekarze, dentyści, aptekarze)
 • obiekty noclegowe (hotele, hostele, motele)

zobacz przykład naszej pracy

Zobacz działania jakie podjęliśmy i efekty tych działań dla internetowego sklepu obuwniczego Ewenementshoes.

proces pozycjonowania lokalnego

onepage-proc-01

01 / KONCEPCJA I DOBÓR FRAZ KLUCZOWYCH

W porozumieniu z klientem przygotujemy zgodną z jego oczekiwaniami koncepcję całego procesu pozycjonowania i dobierzemy odpowiednie frazy kluczowe, które będą pozycjonowane.

onepage-proc-04

02 / AUDYT I OPTYMALIZACJA

Przygotujemy kompleksowy audyt SEO Twojej strony internetowej i wprowadzimy na niej niezbędne poprawki optymalizacyjne pod pozycjonowane frazy kluczowe.

onepage-proc-02-1

03 / DZIAŁANIA POZYCJONUJĄCE

Po zoptymalizowaniu Twojej strony zgodnie z wytycznymi Google zajmiemy się działaniami pozycjonującymi obejmującymi głównie link building i elementy content marketingu.

onepage-proc-03

04 / ANALIZA I RAPORTOWANIE

Po przeprowadzeniu wszystkich naszych działań on-site i off-site  regularnie analizujemy efekty naszej pracy, wprowadzamy poprawki i raportujemy Tobie nasze działania.

pozycjonowanie lokalne w google

Pozycjonowanie lokalne to jeden z najskuteczniejszych sposobów na wypromowanie Twojej lokalnej działalności w internecie, gdyż umożliwia Ci dotarcie do potencjalnego klienta dokładnie w momencie, gdy szuka on informacji o Twoim produkcie/usłudze lub gdy znajduje się w pobliżu Twojej firmy. Dlatego bardzo ważne jest, aby Twoja strona internetowa znajdowała się na wyższych pozycjach w Google niż strony Twojej konkurencji. Zajmujemy się pełną obsługą stron naszych klientów w Google, w tym pozycjonowaniem long tail, pozycjonowaniem stron oraz pozycjonowaniem sklepów internetowych. Sprawdź szczegóły naszej oferty:

Pozycjonowanie sklepów

Pomożemy Ci wypromować Twój sklep internetowy w Google. Zwiększymy ruch organiczny w Twoim sklepie

Pozycjonowanie stron

Pozycjonowanie stron w wyszukiwarce Google na wybrane przez Ciebie frazy lokalne - zwiększymy ruch na Twojej stronie internetowej

Pozycjonowanie long tail

Wypozycjonujemy Twoją stronę na dużą ilość mniej popularnych fraz, co zagwarantuje duży wzrost ruchu na Twojej stronie

new_google

Sprawdź co może dać ci pozycjonowanie lokalne!