Z Google Grafika znika jedna z najpopularniejszych funkcji

W efekcie formalnych zarzutów postawionych przez Getty Images w kierunku Google, światowy lider przeglądarek internetowych postanowił wprowadzić istotną zmianę związaną z opcją wyszukiwania zdjęć w swoim serwisie.

Cała historia ma swój początek jeszcze w 2016 roku, kiedy to wyżej wspomniana agencja oskarżyła giganta z Mountain View o współudział w nielegalnych praktykach użytkowników, którzy niejako zachęceni przez dostęp do opcji „pokaż obraz”, pobierali i wykorzystywali grafiki we własnych, często komercyjnych celach – bez zgody oraz jednoczesnego uznania praw ich autorów.

Ta bezpośrednia możliwości wglądu do zdjęć w wysokiej jakości z poziomu wyszukiwarki powodowała, że użytkownicy pomijali strony źródłowe, tym samym nie płacąc twórcom i właścicielom praw autorskich za pobrane obrazy.

15 lutego, za pośrednictwem Twittera, Google oficjalnie poinformowało, że dotychczasowa i budząca tak duże kontrowersje opcja zniknie z serwisu bezpowrotnie i od tej chwili, aby uzyskać dostęp do materiałów w pełnej rozdzielczości, użytkownicy będą przekierowywani na ich oryginalną witrynę, gdzie dodatkowo znajdą wszelkie informacje na temat możliwości ich wykorzystania oraz związanych z nimi obostrzeń.

Jak przywrócić przycisk „pokaż obraz” w Google?

Jeżeli często korzystaliście z tej funkcji i nie wyobrażacie sobie życia bez niej – istnieje proste rozwiązanie tego problemu. Wystarczy korzystać z przeglądarki Google Chrome i zainstalować w niej wtyczkę o nazwie View Image. Wtyczka ta przywróci Wam przycisk „pokaż obraz” w wyszukiwarce Google Grafika.

narzędzia do zespołowej pracy onlinefacebook downvote