Instagram wprowadza nowe funkcje!

Serwisy społecznościowe stale rywalizują w wymyślaniu oraz wdrażaniu coraz to nowszych funkcji i aktualizacji. Instagram stara się nieustannie przyciągnąć uwagę kolejnych użytkowników,  walcząc szczególnie o młodych, korzystających ze Snapchata.

Rewolucja instagramowa rozpoczęła się od wprowadzenia Insta Stories, co oczywiście silnie nawiązuje do Snap Stories, jednej z najpopularniejszych funkcji aplikacji Snapchat.

Kolejna nowość to narzędzie, dzięki któremu Instagram ma stać się platformą bezpieczniejszą. Jeżeli użytkownik serwisu zamieści niepokojące zdjęcie lub użyje hashtagów wskazujących np. na samookaleczenie, jego znajomi mogą zgłosić to anonimowo. Dana osoba otrzyma automatycznie wiadomość, w której zostanie poinformowana, że może poprosić o pomoc przyjaciela, zadzwonić na infolinię lub samemu poszukać wskazówek i odpowiedniego wsparcia.logo instagram

Następna wprowadzona funkcja, która została przyjęta bardzo pozytywnie przez użytkowników, to możliwość polubienia komentarzy za pomocą ikonki serduszka oraz odpowiadanie na komentarz bezpośrednio pod nim. Istnieje także opcja całkowitego usunięcia niechcianych obserwatorów. Aktualnie Instagram przymierza się do wprowadzenia funkcji dobrze znanej już na Facebooku – Go Insta – relacji na żywo. Data jej wprowadzenia nie jest jeszcze jednak znana.

Jak widać, fotograficzny serwis społecznościowy coraz bardziej zbliża się funkcjonalnościami do Facebooka – w końcu nad obydwoma portalami czuwa Mark Zuckerberg.

wirtualna rzeczywistosctrendy w marketingu 2017